Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

To dla mnie i dla Ciebie Święci orędują w Niebie...!

 

 

Tegoroczny Bal Wszystkich Świętych odbył się 26 października i rozpoczął się Mszą Świętą, celebrowaną przez księdza wikarego Rafała Białasa.

Po Mszy uroczysty korowód przemaszerował z kościoła na salę OSP w Konopiskach, a okoliczni mieszkańcy mogli nacieszyć się oglądaniem najmłodszych, przebranych zgodnie już ze zwyczajem w stroje ulubionych świętych. Uroczystość przebiegałaprzy skromnym poczęstunku w niesamowitej aurze radości i świętości.

Dla Jury nie lada wyzwaniem był wybór najpiękniejszego świętego i najpiękniejszej świętej, zwłaszcza, że w balu uczestniczyło ponad 70 dzieci. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców: tytuł najładniejszej świętej otrzymał strój świętej Emilii de Vialar, a tytuł najładniejszego świętego zdobył strój świętego Franciszka z Asyżu. Zwycięzcy otrzymali elektryczne deskorolki. Na ręce fundatorów nagród składamy gorące podziękowania. Liczymy, że w przyszłym roku bal będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem, a nasi najmłodsi coraz częściej i chętniej będą sięgać do źródeł świętości, nie tylko przy okazji zabawy.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej radosnej uroczystości, zwłaszcza młodzieży z VIII klasy SP w Łaźcu, KSM-u oraz Oazy składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także za pomoc Paniom pracującym w kuchni oraz druhom strażakom, a także rodzicom za trud przygotowania pięknych strojów dla swoich pociech.