Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Dnia 13 października 2019r. obchodziliśmy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!".

W naszej parafii już tradycją stało się, że tego dnia młodzież ze szkoły podstawowej w Łaźcu przedstawia w kościele piękny montaż słowno-muzyczny dotyczący patrona ich szkoły - św. Jana Pawła II. Nie inaczej było w tym roku.

Dodatkowo jednak Dzień Papieski, obchodzony w Konopiskach kojarzył nam się mocno z Wadowicami i młodością Karola Wojtyły za sprawą kremówek, które można było nabyć po każdej Mszy Świętej. Uzyskane z tego tytułu środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie wyjazdów formacyjnych dla młodzieży.Oprócz słodkości mogliśmy zabrać ze sobą cytaty naszego rodaka, by ponownie sięgnąć do Jego nauczania. Pamięć o świętym Janie Pawle II, którego nauk niektórzy z nas mieli zaszczyt słuchać bezpośrednio z Jego ust może wyrażać się zarówno poprzez częste sięganie do tych katechez jak i wpieranie inicjatyw, powstałych w oparciu o duchowy testament Papieża Polaka. W myśl Jego słów: "Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą" starajmy się czynem i prawdą wciąż budować „żywy pomnik" dla Jana Pawła II, który włączony w poczet świętych oręduje za nami u Boga.

Składamy serdeczne podziękowania młodzieży ze szkoły w Łaźcu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XIX Dnia Papieskiego w Konopiskach.