Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Nasza coroczna pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w poniedziałek 26 sierpnia.2019 08 26 001

Zaopatrzeni w śpiewniki, dobre humory oraz nasze intencje ruszyliśmy o godzinie 6 rano pątniczym szlakiem do Matki pod przewodnictwem księdza wikarego Rafała Białasa oraz księdza proboszcza z Aleksandrii Jacka Szczeciny i częściowym naszego księdza proboszcza, który pielgrzymów posłał na szlak. Mieliśmy za co dziękować i o co prosić, ale mając również świadomość, że nie wszyscy mogli ruszyć z nami ponieśliśmy w sercach także intencje naszych bliskich.

Droga do Matki upływała nam jak zwykle spokojnie, a tego roku nawet bez żadnych deszczowych niespodzianek. Żeby do celu dotrzeć w stanie łaski uświęcającej kapłani służyli tym, którzy potrzebowali sakramentu spowiedzi. Swoimi doświadczeniami podzieliła się z nami również idąca z nami siostra Joanna ze zgromadzenia kapucynek. Ze śpiewem na ustach, tańcem i radością w sercach przed godziną 10.00 około 240 osób z parafii Konopiska oraz Aleksandria dotarło na Jasną Górę. Mszę celebrował w tym roku prymas Polski abp Wojciech Polak i również on głosił homilię, którą oparł na pierwszej pielgrzymce świętego Jana Pawła II do Polski. Umocnieni duchowo o godzinie 14.15 w nieco mniejszym składzie ruszyliśmy w upalną drogę powrotną. Prowadziła nas Pani Jasnogórska oraz niespożytymi siłami dysponujący wikary. Przed godziną 18.00 bijącymi w naszej świątyni dzwonami przywitał nas w Konopiskach nasz ksiądz proboszcz Sławomir Kaczmarek. Po błogosławieństwie zmęczeni, ale niewiarygodnie podbudowani wróciliśmy do naszych rodzin, za co Bogu niech będą dzięki!

DO ZOBACZENIA NA PĄTNICZYM SZLAKU ZA ROK!