Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Pod koniec lipca wybraliśmy się z księdzem Rafałem w Bieszczady na wyjazd wakacyjny.20190801 112953

Zaraz po przyjeździe na miejsce zwiedziliśmy skansen, gdzie mogliśmy zobaczyć jak kiedyś wyglądały budynki w tamtejszej okolicy oraz dowiedzieliśmy się jak żyli ludzie w dawnych czasach. Jednak jedną z lepszych atrakcji na miejscu było jezioro Solina, gdzie wszyscy wypożyczaliśmy kajaki oraz rowerki wodne. Pełni zapału zwiedziliśmy również zaporę wodną na Solinie oraz pałac w Krasiczynie. Kolejnego dnia wybraliśmy się na wycieczkę Wielką Pętlą Bieszczadzką , która prowadzi zwiedzających po najważniejszych atrakcjach lokalnych. Trasa Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej prowadzi przez najwyższe i najpiękniejsze partie Bieszczadów. Widoki są wspaniałe, a w mijanych miejscowościach zwiedziliśmy wiele atrakcyjnych bieszczadzkich miejsc. Trzeba wspomnieć również o naszej wycieczce do Przemyśla, gdzie zwiedziliśmy ruiny twierdzy, katedrę oraz kościół Franciszkanów. Cały wyjazd przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Po pięciu dniach, wypoczęci, a także pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.