Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

2019 06 30 49

 

W tym roku po raz pierwszy w naszej parafii odbył się festyn rodziny połączony z coroczną loterią.

Młodzież z Oazy i KSM-u od początku tygodnia przygotowywała całe wydarzenie, żeby 30 czerwca wszystko poszło zgodnie z ustalonym wcześniej planem. W niedzielę od samego rana działało stoisko z cegiełkami, które jak co roku przyciągnęło uwagę wielu ludzi. Z roku na rok zwiększamy liczbę cegiełek, a finalnie i tak zaczyna ich brakować, co pokazuje jakim ewenementem jest tradycyjnie już organizowana przez młodzież taka akcja charytatywna. W tym roku szczególną uwagę przyciągnęły duże, drewniane donice.

Impreza festynowa rozpoczęła się o godzinie 17.00. Uczestnicy festynu mogli spotkać się ze strażakami i policjantami, a także dowiedzieć się więcej o ich pracy, jednakże większą uwagę dzieci przykuł dmuchany plac zabaw. W międzyczasie zarówno dzieci jak i dorośli mogli skorzystać z naszej strefy gastronomicznej gdzie mogli kupić coś ciepłego z grilla, lody a także gofry czy watę cukrową. Około godziny 19 odbyło się losowanie głównych nagród. W tym roku do wygrania były takie rzeczy jak hulajnoga elektryczna, rower czy zestaw mebli ogrodowych. Po losowaniu odbyła się Chrystoteka, podczas której wszyscy bawili się fantastycznie.

Na tym nasz festyn się zakończył. Chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom, Panu Wójtowi, który kolejny rok wspierał naszą inicjatywę oraz ufundował jedną z głównych nagród, a także młodzieży i wszystkim innym, którzy pomagali przygotować całą imprezę oraz pomagali w trakcie jej trwania.

Liczymy na Waszą obecność za rok – już teraz serdecznie zapraszamy!

K.N.