Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Dnia 25.05.2019 r. młodzież z naszej Parafii pod opieką Księdza Rafała wyruszyła na wycieczkę do Tarnowa i Zabawy.

2019 05 25 16

Dotarliśmy do Zabawy, gdzie w Sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny mieliśmy zaszczyt uczestniczyć we Mszy Świętej. Po Eucharystii każdy indywidualnie mógł złożyć swoje intencje, prośby i modlitwę na ołtarzu przy relikwii błogosławionej Karoliny.

Następnie przewodnik opowiedział nam historię życia Kózkówny – polskiej męczennicy, błogosławionej kościoła katolickiego, która wieku 16 lat została zamordowana przez żołnierza rosyjskiego. Zobaczyliśmy także pomnik Ofiar Wypadków, którego architektura zachwyciła wszystkich uczestników wycieczki. Następnie udaliśmy się do miejsca, w którym błogosławiona Karolina mieszkała i gdzie odbyła swoją drogę katuszy. Zobaczyliśmy dom męczennicy i zakupiliśmy pamiątki. Po chwili odpoczynku poszliśmy szlakiem męki Kózkówny. Była to droga, którą szesnastoletnia dziewczynka uciekała przed rosyjskim żołnierzem. Zatrzymywaliśmy się przy każdej ze stacji i rozważaliśmy cierpienie Karolinki. Następnie pojechaliśmy do Tarnowa, gdzie zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka ta była dla nas bardzo wartościowa. Poznaliśmy życie błogosławionej Karoliny Kózkówy i zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Konopisk.