Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

2018 08 18 17

  W dniu 18 sierpnia 2018r. odbył się jednodniowy spływ kajakowy dla Służby Liturgicznej z naszej parafii. O godzinie 9:30 przed kościołem zebrała się dziesięcioosobowa grupa lektorów. Następnie busem wyruszyliśmy w drogę ku miejscowości Załęcze Wielkie, gdzie czekał na nas już ratownik z kamizelkami ratunkowymi oraz wiosłami. Przeszliśmy krótkie szkolenie na temat zasad, jakimi będziemy się kierować podczas spływu.

  Rzeka Warta była bardzo spokojna, a spływ bardzo relaksacyjny. Po drodze uczestnicy mieli chwilę przerwy, aby odetchnąć, zjeść ciasteczka i podziwiać piękno Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.

  Po zakończeniu spływu każdy mógł wysuszyć się podczas integracyjnego ogniska z kiełbaskami przy parafii św. Franciszka z Asyżu w Toporowie, gdzie ks. kan. Marian Morga, proboszcz tutejszej parafii, przyjął nas z radością i otwartym sercem. Podzielił się również z nami historią parafii i kościoła, a także drobnymi upominkami. Za wszystko serdecznie Mu dziękujemy!

  Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.