Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

W dniu dzisiejszym w miejscowości Lipie (parafia Danków) miały miejsce rozgrywki finałowe I Mistrzostw Ministrantów i Lektorów Archidiecezji Częstochowskiej w Tenisa Stołowego 2009r. Po eliminacjach parafialnych i dekanalnych, najlepsi stanęli do walki o trofeum diecezjalne. Grupa naszych lektorów w składzie: Adrian Klecha, Konrad Nalewajka, Aleksander Żydek i Mateusz Kurdyk, pełna zapału rozpoczęła walkę i żmudne pokonywanie kolejnych przeciwników. Jako że Turniej był finałem diecezjalnych rozgrywek, więc na słabych przeciwników nie było co liczyć. Niektóre mecze były dosłownie walką "punkt za punkt". Galeria przedstawia, choć w niewielkiej części, zmagania naszych lektorów. Ostateczny wynik reprezentacji naszej parafii to miejsca 4, 7, 8, 9. Na uwagę zasługuje wielkie zaangażowanie i duch walki. Nasi lektorzy pokazali, że potrafią nie tylko służyć przy stole - ołtarzu, ale dobrze im idzie także przy stole tenisowym.

Szczęść Boże
Ks Marek Latos