Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

2017 01 24 27 09

24 stycznia 24 osobowa grupa młodzieży z parafialnego KSM-u i OAZY wraz z ks. Łukaszem wybrała się na kilkudniowy wyjazd zimowy do Zakopanego. Można to już nazwać tradycją ponieważ co roku w zimę wyjeżdżamy w góry, by spędzić ze sobą te kilka dni. Dobrze znanym busem droga minęła szybko i jeszcze przed południem mogliśmy się cieszyć górskim słońcem.

Zaraz po „rozlokowaniu" się w pokojach i smacznym obiedzie ruszyliśmy na stok. Dla niektórych z nas był to debiut na nartach, ale ku zaskoczeniu nauka jazdy szła całkiem dobrze. Kolejnego dnia przyszedł czas na nieco większą górkę, na której wszyscy mogli podszkolić technikę i podziwiać nasze piękne Tatry. Nie obyło się bez upadków i śmiesznych sytuacji, które utrzymywały nas w dobrym humorze. W tym dniu nie zabrakło również relaksu w aqua parku w Białce Tatrzańskiej, mogliśmy skorzystać z wszystkich atrakcji parku wodnego!

Kolejnego dnia przyszedł czas na odwiedzenie zakopiańskich Krupówek i szybkie zakupy. Jazdy również nie zabrakło. Tym razem na wszystkim nam znanym stoku „Suche", gdzie korzystaliśmy z pięknej pogody i doskonałych warunków do jazdy. Ostatni wieczór spędziliśmy w saniach ciągniętych przez konie podczas prawdziwego, górskiego kuligu! Trzymając pochodnie, w miłej atmosferze spędziliśmy ten magiczny czas. Następnego dnia, gdy opuściliśmy pokoje i pożegnaliśmy się z przemiłą właścicielką pensjonatu ruszyliśmy w drogę powrotną do Konopisk. Mimo dużego ruchu i korków szczęśliwie wróciliśmy do domów.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne ferie i kolejny wyjazd z naszym księdzem Łukaszem.