Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Orszak Trzech Króli
Tego roku w naszej miejscowości miało miejsce - rzec można - historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy ulicami Konopisk przemaszerował Orszak Trzech Króli. Uczciliśmy to święto jak mogliśmy najlepiej. Pomimo obaw, że mroźny, zimowy dzień spowoduje niechęć do udziału w tej inicjatywie do kaplicy dotarło wiele osób. Wyruszyliśmy w drogę do kościoła uczcić Objawienie Pańskie radosnym pochodem.
Prowadziła nas gwiazda betlejmska oraz sztandary trzech dworów królewskich. Władcy dostojnie jechali bryczką, za nimi podążały dwory królewskie, dwór Heroda, Maryja z Józefem, aniołowie oraz wszyscy wierni. Każdy otrzymał śpiewnik oraz koronę i wraz z monarchami w rytm śpiewanych wspólnie kolęd szliśmy zanieść Nowonarodzonemu swoje dary. Każdy to co niósł w sercu; swoje troski smutki i radości, swój czas. Marsz uświetniła inscenizacją młodzież z Oazy i KSM-u.

PLAKATW rolach głównych wystąpili:
Sebastian Gorzelok - Król Afryki Baltazar 8
Emilian Baor - Król Azji Melchior 8
Jakub Nalewajka - Król Europy Kacper 8
Patrycja Cuglewska - Maryja
Patryk Musiał - Józef
Jakub Morawiec - Herod
Michał Cierpiał - Arcykapłan
Paweł Cuglewski - Dworzanin / poseł cezara Augusta
Michał Kuśmierski - doradca Heroda
Kornel Klecha - halabardzista
Marek Stanisz, Mateusz Turski, Maciej Badura - żołnierze
Agata Jończyk - diabeł
Piotr Cierpiał - gospodarz
Celina Urbańczyk - owieczka
Natalia Kleć, Estera Baor, Emilia Turska, Anna Fornalik, Agata Kędzia, Dominika Piotrowska, Natalia Małolepsza, Victoria Kozik, Aneta Będkowska, Magdalena Wilk, Karolina Janik - damy dworu / anioły
Julia Klecha, Natalia Musiał - konferansjerki
oraz w roli Bożej Dzieciny - Wojtuś

Niewiele uroczystości zostawia trwały ślad w naszej pamięci, ale zapamiętajmy, że w 2017 roku tak wspaniałe wydarzenie zostało zorganizowane przez ks. prefekta Łukasza Sakowskiego przy ogromnym wsparciu, ks. proboszcza Sławomira Kaczmarka po raz pierwszy.

Dziękujemy Panu wójtowi Jerzemu Żurek, że pomimo innych zobowiązań tego dnia nie odmówił patronantu nad uroczystością.

Dziękujemy straży, że zadbała o nasze bezpieczeństwo, dziękujemy rodzinom, które udostępniły swoje domy artystom.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wspaniałym wydarzeniu i liczymy na to, że wpisze się ono na stałe w naszą lokalną tradycję.

Młodzież Oazy i KSM