"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

XX Niedziela Zwykła

16 sierpnia 2020

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. We wszystkich kościołach w Polsce modlimy się za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Po Mszach Świętych odbywa się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy Świętej odpustowej ku czci św. Wawrzyńca, patrona naszej parafii.

3. Od jutro po każdej Mszy Świętej przeżywać będziemy Nowennę przed uroczystością NMP Częstochowskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Nowennie wszystkich parafian.

4. W piątek zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 18.00.

5. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę dnia 26 sierpnia. W związku z obecną sytuacją każdy pielgrzym musi wypełnić deklarację zgłoszeniową. Deklaracje są już dostępne w zakrystii. Przygotowaniem do naszej pielgrzymki będzie Wieczór Uwielbienia 25 sierpnia o godz. 20.00. Podczas Wieczoru Uwielbienia będzie można złożyć na kartkach intencje modlitewne, które zabierzemy ze sobą na drogę pielgrzymki i w tych intencjach będziemy się modlić i pielgrzymować oraz będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej.

6. Parafia organizuje 3 dniowy wyjazd do Sokółki i na Mazury dla młodzieży na zakończenie wakacji w dniach 27-29 sierpnia. Koszt wyjazdu 450zł. Program wyjazdu jest następujący: Góra Krzyży w Świętej Wodzie, Sokółka – nawiedzenie kościoła św. Antoniego Padewskiego w którym miał miejsce cud Eucharystyczny, Różanystok, zwiedzanie Augustowa, rejs statkiem, kajaki i rowerki wodne, Wilczy Szaniec, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

7. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

8.  Przypominamy, że Ks. Arcybiskup Wacław Depo odwołał ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.

9. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.