XVIII Niedziela Zwykła

02sierpnia 2020

1. Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunie św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

2. Dziś w naszym kościele o godz. 15.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu przy poświęceniu pojazdów na rzecz misjonarzy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek od godz. 9.00 wyjazd do chorych. Wszystkich chorych, którzy do tej pory nie wrócili do regularnej praktyki pierwszopiątkowej Komunii Świętej a chcieliby to teraz uczynić prosimy o kontakt telefoniczny. O godz. 17.30 spowiedź.

5. W czwartek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy również tego dnia na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00.

6. Już dziś zapraszamy 10 sierpnia na Odpust św. Wawrzyńca, patrona naszej Parafii. Msza Święta odpustowa w intencji Parafian zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie na tą szczególnie uroczystą Mszę św. zapraszamy wszystkie grupy parafialne, Koła Żywego Różańca, chór parafialny, liturgiczną służbę ołtarza, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki, strażaków, KGW wszystkich parafian i gości.

7. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę dnia 26 sierpnia. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę do zakrystii. W związku z obecną sytuacją każdy pielgrzym musi wypełnić deklarację zgłoszeniową na której zostaną podane zasady naszego pielgrzymowania. Przygotowaniem do naszej pielgrzymki będzie Wieczór Uwielbienia 25 sierpnia o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tej modlitwie. Podczas tego wieczoru będzie można złożyć na kartkach intencje modlitewne, które zabierzemy ze sobą na drogę pielgrzymki i w tych intencjach będziemy się modlić i pielgrzymować.

8. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

9. Przypominamy, że Ks. Arcybiskup Wacław Depo odwołał ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.

10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.