BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła

23czerwca 2019

1.  Dziś nabożeństwo czerwcowe wraz z procesją eucharystyczną o godz. 15.30 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klasy VII, VIII i III gimnazjum. Młodzież prosimy, aby zabrała ze sobą indeksy.

2. Dziś o godz. 18.00 ognisko dla ministrantów, lektorów i młodzieży.

3. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy górnikom, strażakom, Kołu Gospodyń Wiejskich i młodzieży za przygotowanie ołtarzy.

4. Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy w Oktawie Bożego Ciała do udziału w Eucharystii, nabożeństwie czerwcowym i procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam ministrantów, lektorów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz wszystkich parafian do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała.

5. Zakończenie oktawy z poświęceniem wianków i błogosławieństwem małych dzieci w czwartek o godz. 17.00.

6. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msza Święta o godzinie 18:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

8. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz: 7:00 i 18:00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.

9. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie I Parafialny Festyn Rodzinny. Atrakcje festynu parafialnego:

  • Gry i zabawy dla dzieci i rodzin z nagrodami
  • Bezpłatny dmuchany park zabaw dla dzieci
  • Karaoke
  • Spotkanie z policją oraz strażakami, pokazy sprzętu strażackiego
  • Grill, Kawiarenka, Wata cukrowa, Gofry i inne atrakcje kulinarne
  • Chrystoteka – zabawa taneczna oraz wiele innych atrakcji

Od porannej Mszy Świętej będzie możliwość nabycia cegiełek przeznaczonych jak co roku na dofinasowanie wyjazdów formacyjnych i wakacyjnych dla młodzieży z naszej parafii. O godzinie 18.30 losowanie cegiełek – głównych nagród. Do wylosowania: Rower, Deskorolka elektryczna, sprzęt AGD, zestaw mebli ogrodowych i jeszcze wiele innych cennych nagród.

 

10. Wszystkich chętnych do pomocy przy organizacji festynu zapraszam na plebanię w środę o godz. 18.45. Prosimy o pomoc w przygotowaniu tego festynu. Pomoc ta może wyrażać się w przynoszeniu różnych upominków, pieczeniu ciast, składanych ofiarach.

 

11. Parafia jak co roku organizuje wakacyjny wyjazd dla młodzieży w terminie od 29 lipca do 2 sierpnia. W tym roku miejscem naszego odpoczynku będą Bieszczady. Chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii, zapisy trwają do 7 lipca.

 

12. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z

najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych

 

 i ubogacających dni.

 

13. 18 kwietnia 2019 roku zarejestrowany został w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Pedofilii”, którego celem jest zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed deprawacją i przemocą seksualną forsowaną przez lobby LGBT w polskich szkołach. Jeśli czujesz, że powinieneś wesprzeć ten projekt ustawy to masz taką możliwość. W naszej świątyni dziś i w przyszłą niedzielę na stolikach są listy na które możesz się wpisać jeśli popierasz projekt tej ustawy. Dane, które trzeba wpisać to: Imię i Nazwisko, adres zamieszkania, pesel i podpis. Bądźmy odpowiedzialni za młode pokolenie!!!

14.  Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.45 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 w naszej świątyni odbędzie się Koncert muzyki polskiej w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego. Pieśni jego zaśpiewają studenci Akademii Muzycznej w Krakowie. W roli p. Stanisława wystąpi Antoni Rot aktor teatru częstochowskiego. Na skrzypcach grać będzie Maria Belica.

2. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Msza Święta na zakończenie roku szkolonego dla szkół z Konopisk i Korzonka w poniedziałek o godz. 9.00. Natomiast Msza Święta kończąca rok szkolny w szkołach na Kopalni i Łaźcu w środę o godz. 8.00. Podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

3. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte o godzinie 8:00, 10:00, 16:00. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 10:00. Prosimy Górników, Koło Gospodyń Wiejskich, Straż i Młodzież o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy: Koła Żywego Różańca, KGW, Chór parafialny, Orkiestrę, Strażaków, Służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatków. Próba dla dzieci sypiących kwiatki w środę ok. 18.40. Wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w procesji.

4. Od piątku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy na codzienną Eucharystię połączoną z procesją wokół Kościoła o godz: 18:00.

5. Dziękujemy za ofiary na kostkę, która została położona na cmentarzu. Górnicy 2000zł, Walaszczyki: 3 rodziny po 100zł i jedna rodzina 150zł; Wygoda 41 – 200zł, z Konopisk 2 x 100zł,; 1 x 200zł, 2 x100zł, 1 x 50zł

6. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. o godz. 18.00. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tym nabożeństwie.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 ostatnie przedwakacyjne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klasy VII, VIII i III gimnazjum. Młodzież prosimy, aby zabrała ze sobą indeksy.

8. 30 czerwca obędzie się I Parafialny Festyn Rodzinny. Prosimy wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu tego festynu. Pomoc ta może wyrażać się w przynoszeniu różnych upominków, pieczeniu ciast, składanych ofiarach a także poprzez osobiste zaangażowanie w dniu festynu.

9. Parafia jak co roku organizuje wakacyjny wyjazd dla młodzieży w terminie od 29 lipca do

    2 sierpnia. W tym roku miejscem naszego odpoczynku będą Bieszczady. Chętnych zapraszamy

   do zapisania się na listę w zakrystii. 

10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zenon Ciura. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłana Ducha Świętego

08czerwca 2019

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.45.

3. 4 czerwca 84 dzieci przeżywało rocznicę I Komunii Świętej, była to również 105 rocznica konsekracji naszego kościoła. Dziękujemy 11 rodzicom za posprzątanie kościoła i otocznia na tę uroczystość. W tym dni przeżywaliśmy również Dobę Eucharystyczną w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy trwali na adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

4. Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Konopiskach zaprasza dziś wszystkich o godz. 15.00 na Dzień Rodziny.

5. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Natomiast o godz. 20.00 Wieczór Uwielbienia.

6. We wtorek 11 czerwca jak co miesiąc zapraszamy do udziału w nocnym czuwaniu w Kapicy Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokarem o godz. 20.15.

7. W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszej świątyni odbędzie się Koncert muzyki polskiej w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego. Pieśni jego zaśpiewają studenci Akademii Muzycznej w Krakowie. W roli p. Stanisława wystąpi Antoni Rot aktor teatru częstochowskiego. Na skrzypcach grać będzie Maria Belica.

9. Dziękujemy za ofiary: 1 x 20zł, 3 x 100zł 1 x 200zł, 1 x 1000zł złożone na kostkę, która została położona na cmentarzu.

10. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. o godz. 18.00. W miesiącu czerwcu w sposób szczególny prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tym nabożeństwie.

11. Jak już wspominaliśmy młodzież w łączności z parafią pragnie 30 czerwca zorganizować I Parafialny Festyn Rodzinny. Nim jednak będziemy wspólnie razem świętować prosimy wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu tego festynu. Pomoc ta może wyrażać się w przynoszeniu różnych upominków, pieczeniu ciast, składanych ofiarach a także poprzez osobiste zaangażowanie w dniu festynu. Tym, którzy już w jakikolwiek sposób nas wspierają dziękujemy.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz gazetki parafialnej „św. Walenty”.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Ślęzak śp. Krystyna Kosowska Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

02czerwca 2019

1. Dziękujemy Paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś młodzież działająca w szkolnym kole „Caritas” przy szkole św. Jana Pawła II w Łaźcu przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek na częstochowskie hospicjum.

3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11. 30 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV SP, które będą przeżywać swoją pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 4 czerwca o godz. 18.00. Próba dla dzieci jutro o godz. 15.45. Spowiedź Święta po próbie ok. godz. 16.30.

4. Dziś adoracja i nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.15 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z VIII klasy szkoły podstawowej.

5. We wtorek nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Dobę Eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy i adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Plan adoracji w gablocie i na drzwiach kościoła a także stronie parafialnej.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz. 17:30.

 

7. Do przyszłej niedzieli trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 7.00.

 

8. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Świętej o godz. 18.00. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tym nabożeństwie.

 

9. Wieczór Uwielbienia 10 czerwca o godz. 20.00. Znajdź czas dla Jezusa. On czeka tu na Ciebie. 

 

11. 30 czerwca młodzież w łączności z parafią pragnie przeprowadzić jak co roku losowanie fantów obok kościoła. Potrzebujemy jak zawsze waszego wsparcia i bardzo prosimy o włączenie się w tę akcję. Mamy prośbę, aby w ciągu tych trzech najbliższych tygodni składać różne drobne fanty do koszy w kruchcie kościoła. Mamy również prośbę, aby może znaleźli się sponsorzy cenniejszych nagród. W tym roku po raz pierwszy chcielibyśmy połączyć to losowanie fantów z parafialnym festynem.   Każdego, kto chciałby się zaangażować w przygotowanie tego festynu prosimy o kontakt do końca tygodnia. Panie, które chciałby wesprzeć organizację festynu poprzez upieczenie ciasta prosimy o kontakt. Liczymy na wasze włączenie się tę akcję, aby była to nasza wspólna inicjatywa na rzecz młodzieży naszej parafii. 

 

12. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniach kościelnych, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” i „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

 

13. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz gazetki parafialnej „św. Walenty”.

 

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bolesław Pustuł, śp. Emanuel-Tomasz Pierz, śp. Teofila Kościelniak. Wieczny odpoczynek…

 

Doba Eucharystyczna - program adoracji.

Program Doby Eucharystycznej – parafia Konopiska

4 czerwca 2019 (Wtorek)

Porządek adoracji:

7.00                               Msza św. na rozpoczęcie adoracji

8.00-9.00                     KŻR św. Teresy; Wygoda; Kijas; ul. Lipowa
                                     i Brzozowa

9.00-10.00                   KŻR św. Franciszka z Asyżu; Kowale;, ul. Stawowa
                                     i Sosnowa

10.00-11.00                 KŻR św. Antoniego; Wąsosz

11.00-12.00                  Łaziec, ul. Leśna

12.00-13.00                 KŻR św. Walentego; Jamki

13.00-14.00                 KŻR św. Barbary; Walaszczyki; Pałysz;
                                     ul. Spółdzielcza

14.00-15.00                 KŻR św. Kazimierza; Leśniaki, ul. Włościańska

15.00                           Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.00-16.00                 KŻR Bożego Miłosierdzia; Kopalnia; Aleksandria

16.00-17.00                 KŻR św. Maksymiliana; Korzonek, ul. Częstochowska

17.00-18.00                  KŻR MB Fatimskiej; ul. Sportowa; ul. Opolska

18.00                            Uroczysta Msza św.

19.00-20.00                 Chór Parafialny; Straż; Ministranci; Lektorzy,
                                     KSM; Oaza

20.00-21.00                  Koła Gospodyń; ul Śląska

21.00                           Apel Jasnogórski

21.30-22.00                 Ulice z Osiedla „Pająk”

22.00-23.00                 Ulice z Osiedla „Górka”

23.00                           Zakończenie adoracji