"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31maja 2020

1. Z dniem 30 maja 2020 r. ks. Arcybiskup Wacław Depo odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.

Wracajcie do naszej świątyni - mobilizujcie się nawzajem, a szczególnie zachęcajcie dzieci i młodzież, aby wracały do spowiedzi i Mszy świętej. W związku z tym nie będzie również transmisji internetowej z naszego kościoła.

2. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Duch Świętego.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Eucharystię przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pamiętajmy również o nich w indywidualnych modlitwach.

4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież bierzmowaną i dzieci komunijne do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

5. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odmrażajmy serca dla Boga, który daje życie i łaskę.

6. W środę o godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i ich rodzin przeżywających I rocznicę Komunii Świętej. Rocznica Komunii Świętej w czwartek o godz. 19.00. Każde dziecko wraz z rodzicami i rodziną będzie miało własną ławkę. 

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź w piątek o godz. 17.30. Spowiedź i Komunia Święta dla chorych w piątek od godz. 9.00. Potrzebny jest jednak wcześniejszy kontakt telefoniczny i zgoda na odwiedziny. W przyszłą niedzielę adoracja i nabożeństwo o godz. 15.15. Na Mszy Świętej o godz. 16.00 przeżywać będziemy 30 rocznicę Sakramentu Kapłaństwa naszego rodaka Ks. Kanonika Damiana Leśniczka.

8. W czwartek nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Dobę Eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy i adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Plan adoracji w gablocie i na drzwiach kościoła a także stronie parafialnej, są pewne zmiany dlatego prosimy o zapoznanie się z programem (Ze względu na dzieci rocznicowe Msza Święta w czwartek o godz. 19.00). Adoracja trwać będzie również całą noc. Zapraszamy poszczególne osoby, rodziny, aby zapisać się na listę adoracji nocnej od godz. 24.00 do 7.00 rano. Można wybrać sobie dowolną godzinę.

9. Wieczór Uwielbienia w czwartek o godz. 20.00.

10. Dziękujemy za indywidualne ofiary składane na potrzeby parafialne: z Wąsosza za rzeką 400zł, z Wąsosza przy drodze 100zł, ul. Częstochowskiej 100zł, z ul. Opolskiej 200zł, z ul. Różanej 100zł, z Łaźca 100zł. Dziękujemy za wszystkie ofiary indywidulane i składane na tacę.

11. Wracamy do regularnych spotkań formacyjnych wspólnot naszej parafii. W spotkaniach Liturgicznej Służby Ołtarza i Oazy, dzieci i młodzież może brać udział po wcześniejszej zgodzie rodziców.

12. 11 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja w tym roku odbędzie się wokół kościoła. Prosimy KGW, Górników, Strażaków i Młodzież o przygotowanie ołtarzy.

13. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Łucja Wdowiak, śp. Piotr Kita

Program Doby Eucharystycznej – parafia Konopiska

4 czerwca 2020 (Czwartek)

Porządek adoracji:

7.00                             Msza św. na rozpoczęcie adoracji

8.00-9.00                    KŻR św. Teresy; Wygoda; Kijas; ul. Lipowa i Brzozowa

9.00-10.00                   KŻR św. Franciszka z Asyżu; Kowale;, ul. Stawowa i Sosnowa

10.00-11.00                 KŻR św. Antoniego; Wąsosz

11.00-12.00                 Łaziec, ul. Leśna

12.00-13.00                 KŻR św. Walentego; Jamki

13.00-14.00                 KŻR św. Barbary; Walaszczyki; Pałysz; ul. Spółdzielcza

14.00-15.00                 KŻR św. Kazimierza; Leśniaki, ul. Włościańska

15.00                           Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.00-16.00                 KŻR Bożego Miłosierdzia; Kopalnia; Aleksandria

16.00-17.00                 KŻR św. Maksymiliana; Korzonek, ul. Częstochowska

17.00-18.00                 KŻR MB Fatimskiej; ul. Sportowa; ul. Opolska

18.00-19.00                  Chór Parafialny; Straż; Ministranci; Lektorzy, Oaza

19.00                           Msza Święta

20.00-21.00                 Wieczór Uwielbienia

21.00                           Apel Jasnogórski

21.00-22.00                 Ulice z Osiedla „Pająk”

22.00-23.00                 Ulice z Osiedla „Górka”

23.00-24.00                  Koła Gospodyń; ul Śląska

24.00-7.00                    Indywidualna adoracja Rodzin z naszej Wspólnoty Parafialnej

                                                 (Zapisy w zakrystii na nocną adorację)                                                                                         

7.00                             Msza Święta na zakończenie Doby Eucharystycznej

Czas ucieka JEZUS wciąż czeka!

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24maja 2020

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 

2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach, dziękując Bogu za świadectwo wiary chińskich barci , którzy przy Chrystusie przetrwali okres prześladowań. Prosimy dla nich o wolność i siłę.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę posprzątali naszą świątynię. Zapraszamy chętne osoby do pomocy przy sprzątaniu kościoła zawsze w sobotę o godz. 7.30.

4. Modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo pól w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się w następującym porządku:

Poniedziałek: 1800 Jamki

                        1915 Leśniaki

                        1900 Korzonek

 

Wtorek:         1800 Łaziec

                       1915 Wąsosz przy drodze

                       1900 Wąsosz za rzeką

 

Środa:           1800 Walaszczyki

                      

Czwartek:     1800 Kopalnia

                       1915 Wygoda 

 

5. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu. 

 

6.W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament.

 

7. Kończy się miesiąc maj. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafia a w sposób szczególny tych, którzy do tej pory nie znaleźli jeszcze czasu by uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Nabożeństwa majowe każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.40.

 

8. Przypominamy, że każdego dnia o godz. 20.30 w naszej świątyni modlimy się na różańcu od oddalenie epidemii oraz o łaskę życiodajnego deszczu, aby Bóg oddalił od nas klęskę suszy i głodu. Zapraszamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

 

9. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odmrażajmy serca dla Boga, który daje życie i łaskę.

 

10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie z dekoratorką kościoła dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

12. W czwartek, 4 czerwca, nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Dobę Eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy i adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Warto już dziś zarezerwować sobie czas na spotkanie z Jezusem. Plan adoracji w gablocie i na drzwiach kościoła a także stronie parafialnej. Adoracja trwać będzie również całą noc. Zapraszamy poszczególne osoby, rodziny, aby zapisać się na listę adoracji nocnej od godz. 24.00 do 7.00 rano. Można wybrać sobie dowolną godzinę. W tym dniu również dzieci z klasy 4 będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

13. W związku z nowym rozporządzeniem ministra zdrowia we Mszy Św. może uczestniczyć większa liczba osób. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, mogą także przebywać osoby na zewnątrz z zachowaniem odpowiednich odstępów. Dlatego prosimy Was, wracajcie do naszej świątyni - mobilizujcie się nawzajem, a szczególnie zachęcajcie dzieci i młodzież, aby wracały do spowiedzi i Mszy świętej.

 

14. Dziękujemy za indywidualne ofiary składane na potrzeby parafialne: z Wąsosza 50zł, z Walaszczyk 200zł, rodzinie Polak z ul. Ogrodowej 100zł.

 

15. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Łukasz Łosin

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Wilkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocy

17maja 2020

1. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100 rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

2. Dziękujemy paniom, które w sobotę posprzątały naszą świątynię. Zapraszamy chętne osoby do pomocy przy sprzątaniu kościoła zawsze w sobotę o godz. 7.30.

3. Dziś jeszcze dodatkowa Msza Święta o godz. 12.30 dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych a nabożeństwo majowe o godz. 15.40.

4. Jutro o godz. 16.00 w kościele odbędzie się Msza Święta dziękczynna za Osobę i Pontyfikat św. Jana Pawła II. Przez Jego wstawiennictwo będziemy modlić się za naszą Parafię, Szkołę w Łaźcu i Kopalni, Rodziny, Młodzież i Dzieci. Jeśli nie będziesz mógł uczestniczyć we Mszy Świętej osobiście dołącz do naszej modlitwy poprzez transmisję internetową, która będzie dostępna na stronie parafialnej. Zapraszamy Wszystkich do wspólnej modlitwy.

5. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego. Dzieje Apostolskie mówią o tym, że Apostołowie wraz z Maryją trwali na modlitwie oczekując na zesłanie Duch Świętego. Stąd też zwyczaj odprawiania nowenny przed tą uroczystością. Zapraszamy do dziewięciodniowej modlitwy.

6. Zapraszamy codzienne po Mszy Świętej o godz. 18.00 na nabożeństwa majowe z litanią loretańską. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 15.40.

7. Przypominamy, że każdego dnia o godz. 20.30 w naszej świątyni modlimy się na różańcu od oddalenie epidemii oraz o łaskę życiodajnego deszczu, aby Bóg oddalił od nas klęskę suszy i głodu. Zapraszamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

8. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniach kościelnych, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” i „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. W związku z nowym rozporządzeniem ministra zdrowia we Mszy Św. może uczestniczyć większa liczba osób. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, mogą także przebywać osoby na zewnątrz z zachowaniem odpowiednich odstępów.

11. Dziękujemy za indywidualne ofiary składane na potrzeby parafialne: z Jamek 100zł, z ul. Szkolnej z Kopalni 100zł, z ul. Częstochowskiej 500zł.

12. Informujemy, że I Komunia Św. w naszej Parafii odbędzie się w dwóch turach: I tura dla uczniów z pozostałych szkół w dniu 20 września o godz. 13.15 i II tura dla dzieci ze szkoły w Konopiskach w dniu 27 września o godz. 13.15.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Ryszard Kwiatkowski, śp. Ryszard Koła, śp. Alfreda Kulej, śp. Szymon Staszniewski.

14. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

15. W nocy z piątku na sobotę doszło do włamania i kradzieży sprzętu parafialnego, który mieścił się w garażach parafialnych. Skradziono odśnieżarkę, 3 kosiarki a także przewody elektryczne parafialne oraz firmy budowlanej, która prowadzi remont. Policja została powiadomiona i przeprowadza dochodzenie.

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocy

10 maja 2020

 

1. Dziękujemy paniom, które w sobotę posprzątały naszą świątynię. Zapraszamy chętne osoby do pomocy przy sprzątaniu kościoła zawsze w sobotę o godz. 7.30.

 

2. Dziś jeszcze dodatkowa Msza Święta o godz. 12.30 dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

3. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15.40.

 

4. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Zapraszamy wszystkich w środę o godz. 18.00.

 

5. W czwartek jak zawsze każdego 14tego miesiąca oddamy cześć naszemu patronowi św. Walentemu KM. W tym dniu czcimy św. Macieja Apostoła. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

6. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Msza Święta o Bożym Miłosierdziu z koronką o godz. 18.00. Zapraszamy.  

 

7. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100 urodziny naszego wielkiego rodaka świętego Jana Pawła II. Już w niedzielę Bogu będziemy dziękowali za dar tak wielkiego Pasterza i przez jego wstawiennictwo będziemy wypraszali wszelkie potrzebne łaski dla dzieci, młodzież, naszych rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i Ojczyzny. Wysłuchamy listu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji 100. Rocznicy Urodzin Św. Jana Pawła II. Przed każdą Mszą Świętą będziemy mogli wsłuchać się w homilie wygłoszone przez papieża Polaka, co pozwoli nam przypomnieć sobie jego nauczanie. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się wspólne czuwanie ze św. Janem Pawłem II.

 

8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 dodatkowa Msza Święta dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W intencji dzieci i ich rodzin o ufną wiarę i dobre przygotowanie do spotkania z Jezusem.

 

9. W poniedziałek 18 maja również będziemy wsłuchiwali się w nauczanie naszego rodaka. O godz. 16.00 zapraszamy Wszystkich do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła w łączności ze szkołą w Łaźcu. Dla tych co nie będą mogli przybyć do kościoła transmisja internetowa.

 

10. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

 

11. Zapraszamy codzienne po Mszy Świętej o godz. 18.00 na nabożeństwa majowe z litanią loretańską. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o wstawiennictwo Maryi. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 15.40.

 

12. Przypominamy, że każdego dnia o godz. 20.30 w naszej świątyni modlimy się na różańcu od oddalenie epidemii oraz o łaskę życiodajnego deszczu, aby Bóg oddalił od nas klęskę suszy i głodu. Zapraszamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

 

13. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Uświadommy sobie jak ogromnym darem jest to, że każdego dnia od poniedziałku do soboty w naszym kościele odprawiana jest Msza Święta o godz. 7.00 i 18.00 a przed Mszą Świętą można skorzystać ze Spowiedzi Świętej. Tym samym serdecznie zapraszamy do udziału w niedzielnej Mszy Świętej, oraz Mszach Świętych w dni powszednie.

 

14. Dziękujemy rodzinie z ul. Heweliusza za ofiarę w wysokości 200zł na ramę i renowację obrazu Jezusa Miłosiernego. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary indywidualne: 100zł z Walaszczyk, 50zł z Łaźca, 100zł z ul. Różanej, 100zł z ul. Śląskiej oraz za ofiary na tacę na potrzeby parafialne.

 

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Helena Czaja, śp. Alojzy Kozak

 

16. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Wilkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy

03 maja 2020 

 

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Obecna niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

 

2. Dziś adoracja i nabożeństwo majowe o godz. 15.15.

 

3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

 

4. Zapraszamy codzienne na po Mszy Świętej o godz. 18.00 na nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 15.40.

 

5. Przypominamy, że każdego dnia o godz. 20.30 w naszej świątyni modlimy się na różańcu od oddalenie epidemii oraz o łaskę życiodajnego deszczu, aby Bóg oddalił od nas klęskę suszy i głodu. Zapraszamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

 

6. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 7.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele. Również w czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.45. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich parafian, aby znaleźli choć trochę czasu w ten czwartkowy wieczór, by wpatrywać się w Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. By prosić Go o wszelkie potrzebne łaski, zdrowie, uzdrowienie, nawrócenie dla siebie, rodziny, najbliższych, całej wspólnoty parafialnej, o ustanie epidemi i łaskę życidajnego deszczu. 

 

7. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę na Mszę Świętą o godz. (Dodatkowa Msza Święta dla Rodziców) Będziemy modlić się wspólnie za dzieci z naszej parafii, które mają przystąpić do I Komunii Świętej.

 

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16.00 w intencji zmarłych Druhów Strażaków.

 

9. Dziękujemy rodzinie z ul. Heweliusza za ofiarę w wysokości 1600zł na ramę i renowację obrazu Jezusa Miłosiernego. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary indywidualne oraz na tacę na potrzeby parafialne.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Bożena Najman, śp. Maria Łepek

 

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.