bn_2011

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21kwietnia 2019 

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech zmartwychwstaje również naszych sercach i rodzinach.

2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w Triduum Paschalny i Mszy Świętej Rezurekcyjnej. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia, wszystkim jednostkom straży pożarnych za pełnienie warty przy Chrystusie, dziękujemy młodzieży i tym którzy zaangażowali się przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękujemy Kołom Żywego Różańca, Kołom Gospodyń Wiejskich, chórowi z panem organistą, strażakom, orkiestrze, całej asyście oraz wszystkim, którzy wzięli czynny udział w liturgii, dając piękne świadectwo zaangażowania w życie naszej Parafii.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem zaangażowali się w sprzątnie naszej świątyni i przygotowali ją do dzisiejszej uroczystości.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy podczas poświęcenia pokarmów wsparli biednych ofiarami i różnego rodzaju produktami. Dziękujemy również tym, którzy przez Wielki Post odkładali jałmużnę do skarbonek „Caritas” i wczoraj przynieśli je jako swój dar dla potrzebujących. 

5. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na uczelnie katolickie.

6. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W piątek o godz. 17.30 spotkanie dla młodzieży należącej i chcącej należeć do naszej Oazy i KSM-u.

8. W sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. KGW w Kopalni 100zł, Dziękujemy również indywidualnym ofiarodawcom: z Walaszczyków 70zł, z Osiedla 120zł, z Korzonka 100zł, z Leśniaków 130zł, ul. Małej 200zł, z Kowali p. Wiesława Loch 20zł

10. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na krótkie nabożeństwo i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

14kwietnia 2019

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Nasza w wspólnota parafialna w tym dniu rozpoczyna dziś również czas świętych rekolekcji. Odnówmy naszą wiarę przez słuchanie nauk rekolekcyjnych i sakrament spowiedzi. Mówmy o rekolekcjach naszym bliskim, szczególnie tym którzy już zapomnieli jak ta świątynia wygląda od wewnątrz i dawno nie korzystali z sakramentu pokuty. W naszej wspólnocie witamy ks. Michała Krawczyka - Przewodniczącego ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej. Podczas wszystkich Mszy Św. poświęcenie palm. Liturgia Niedzieli Palmowej z procesją rozpocznie się o godz. 11:30. A po Mszy Świętej rozstrzygniemy konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15:15.

2. Dziś również po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie z ks. Rekolekcjonistą dla wszystkich przygotowujących się do bierzmowania klasy VII-VIII i III gimnazjum oraz młodzieży szkół średnich i studentów.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie z Ks. Rekolekcjonistą a po spotkaniu zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do pomocy przy przygotowywaniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

4. Chorych odwiedzimy w poniedziałek od godziny 13.00. Prosimy o zapisywanie chorych na listę w zakrystii. Zaprośmy księdza z Sakramentami naszym bliskim, aby i oni przeżyli prawdziwe Święta Wielkanocne. Czasami nasi bliscy odchodzą z tego świata bez pojednania z Bogiem, odpowiedzialność za to zaniedbanie ponosi rodzina. Dlatego prosimy wszystkie rodziny, aby zadbały również o tę opiekę duchową dla najbliższych zmagających się z chorobą i starością.

5. We wtorek o godz. 19.00 na zakończenie rekolekcji Wieczór Uwielbienia, który również poprowadzi ks. Rekolekcjonista.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. KGW Wygoda 50zł, KŻR św. Walentego 150zł, KŻR z Kopalni 100zł, mieszkańcom z Łaźca 200zł, Dziękujemy również indywidualnym ofiarodawcom: z ul. Opolskiej 50zł, z Korzonka 100zł, z Leśniaków 30zł

7. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.

8. Wielki Czwartek: W naszej Parafii celebrowana jest w tym dniu Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, na pamiątkę Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Św., Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy, upamiętniającej pojmanie w Ogrójcu. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. Od godz. 7.00 do 8.00 możliwość spowiedzi świętej dla tych, którzy nie mogą brać udziału w rekolekcjach. Adoracja do godz. 21:00. Następnie będzie możliwość spowiedzi od 21.00 do 22.30. Spowiadać będzie również kapłan spoza parafii.

9. Wielki Piątek: Zachowajmy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę). Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki i Śmierci Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Od godz. 7.00 do 8.00 możliwość spowiedzi świętej dla tych, którzy nie mogą brać udziału w rekolekcjach. O godz. 9:00 odprawimy Drogę Krzyżową. Do wspólnej modlitwy i rozważania Męki Pana Jezusa serdecznie zapraszam o godz. 18.00 wówczas rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku. Na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godziny 22:00.

10. Wielka Sobota: jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7:00 do wieczornej liturgii o godz. 18.00. Na liturgię prosimy o zabranie świec. Poświęcenie pokarmów w naszym kościele od godz. 10.00 do 14.00 co godzinę. Na pozostałych wioskach jak co roku według podanego programu. Możemy wtedy oddawać skarbonki „Caritas”. Jak co roku zbieramy produkty dla biednych, które możemy przynieść do kościoła. Po Liturgii Paschalnej będzie dalej trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa do godz. 21.00. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji. Warto w tym dniu zachować Post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

11. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msza Święta rezurekcyjna o godz. 6.00 i pozostałe Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte wg porządku niedzielnego.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, parafialnej gazetki Św. Walenty. U lektorów i ministrantów można również nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 10zł. Zachęcamy do nabycia paschalików, by później uczestniczyć z nimi w liturgii paschalnej, następnie by one towarzyszył nam na naszych wielkanocnych stołach a końcu by w geście jedności z naszymi zmarłymi postawić je na grobach naszych bliskich. Jako symbol zmartwychwstałego Chrystusa i wraz naszej wiary w niebo.

Nowa książka o Konopiskach

Konopiska. B.Herba

Czytaj więcej: Nowa książka o Konopiskach