Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

   Dnia 6 października młodzież z naszej parafii wraz z księdzem Rafałem oraz młodzie2018 10 06 06ż z parafii w Aleksandrii razem z Siostrą udała się do Warszawy na jedno z największych spotkań młodzieży katolickiej.

   Na „Stadion Młodych" wyruszyliśmy autokarem, spod kościoła o godzinie 7:45. Przed wyjazdem ksiądz proboszcz udzielił nam błogosławieństwa na dobrą drogę. Nasza podróż trwała około 4 godzin, w jej czasie nie brakowało śpiewu i rozmów.
Do Warszawy dotarliśmy w południe, od razu udaliśmy się na stadion, gdzie zajęliśmy swoje miejsca.

   Był to bardzo wartościowy wyjazd. W trakcie spotkania na stadionie można było wysłuchać wielu ciekawych konferencji, które wygłosili między innymi: Marcin Jakimowicz, Magda Plucner, abp Grzegorz Ryś, Marcin Zieliński oraz Andrzej Sowa. Usłyszeliśmy również bardzo wartościowe i z pewnością zapadające w pamięć świadectwa wielu ludzi tych bardziej i mniej znanych. Byli to między innymi: Henryk Krzosek, ks. dr Tomasz Bieliński,  ks. Jakub Bartczak, Wojciech Nowicki, Damian Krawczykowski, Piotr Zalewski, Witek Wilk, Bartek Krakowiak, Muniek Staszczyk, Maciej i Tadeusz Syka, Michał Kondrat, Darek Malejonek, Mirek Kirczuk, Sylwia Palka, ks. Dominik Chmielewski, Marek Dzyr oraz ks. prof. JoseManiparambil. Nie zabrakło również uwielbienia w postaci śpiewu i koncertów. Wystąpili dla nas: TGD, Ks. Kuba Bartczak, Besiu, Gospel Rain& Chór dla Jezusa, Exodus 15, Muode Koty i Full Power Spirit.

W trakcie pobytu na stadionie była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz modlitwy wstawienniczej. Można było udać się również do „Strefy Adoracji" na adorację Najświętszego Sakramentu. Nie zabrakło również Eucharystii i koronki do Bożego Miłosierdzia.
Stadion opuściliśmy o godzinie 23 i udaliśmy się w drogę powrotną. Trwała ona nieco krócej, o godzinie 2:30 byliśmy już pod kościołem w naszej parafii.
Był to bardzo wartościowy wyjazd, cały czas panowała wspaniała atmosfera. Na pewno to Spotkanie Młodych na stadionie na długo pozostanie w naszej pamięci.