Historia krzyża znajdującego się we wsi Leśniaki, rozpoczyna się tragiczną śmiercią człowieka. Mieszkańcy chcąc upamiętnić to zdarzenie oraz oddać hołd zmarłemu, wznieśli prowizoryczny krzyż.

Po wielu dziesięcioleciach drewno, z którego powstał krzyż wysłużyło się. Z tego też względu w roku 1954 dwaj mieszkańcy wsi Leśniaki, Józef Nalewajka i Józef Janowski zrobili nowy krzyż i postawili w miejscu starego.

Dziś jest 30 kwietnia 2011 rok. Dzień, w którym powstał trzeci krzyż również w tym samym miejscu. Fundatorem krzyża jest Książek Zdzisława i Daniel. Nowy krzyż został zrobiony przez Daniela Książek w intencji, która znana jest tylko Panu Bogu.

Tekst i zdjęcia od parafian.