XXII Niedziela Zwykła

30 sierpnia 2020

1. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pielgrzymowali 26 sierpnia na Jasną Górę.

2. W poniedziałek o godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku

szkolnego.

3. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy więc dzieci i młodzież z Konopisk,

Kopalni i Korzonka oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00 w kościele w Konopiskach.

Natomiast dzieci i młodzież z Łaźca oraz ich rodziców zapraszamy również do kościoła na

Mszę Świętą o godz. 9.00. Modlić się będziemy o światło i dary Ducha Świętego dla wszystkich

w nowym roku szkolnym.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do

pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godz. 17:15. Chorych jak zawsze odwiedzać

będziemy w piątek od godz. 9.00.

5. W czwartek jak każdego miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz ich rodziców do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.

Spotkanie dla uczniów klasy IV i ich rodziców w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz.

11.30.

7. Wracamy do regularnych spotkań przygotowawczych do bierzmowania. Odbędą się one w

następującym porządku:

Klasa I i II szkoły średniej - 6 września po Mszy Świętej o godz. 16.00

Klasa 6 – w poniedziałek 7 września o godz. 19.00

Klasa 7 i 8 – we wtorek 8 września o godz. 19.00

Przypominamy wszystkim przygotowującym się do bierzmowania i I Komunii Świętej, że Msza Święta niedzielna i spotkania formacyjne są główną formą przygotowania. Jeśli ktoś nie będzie uczestniczył w spotkaniach i niedzielnej Mszy Świętej nie ma możliwości aby przystąpił do tych sakramentów. Rodzicom i przygotowującym się do bierzmowania przypomnianym, że jeśli ktoś nie uczestniczy w lekcjach religii nie może być bierzmowany ani nie może dostąpić godności rodzica chrzestnego.         Jeśli, ktoś nie będzie uczestniczył w przygotowaniu z obawy przed pandemią prosimy o informację, abyśmy przygotowanie i Sakrament tej osoby odroczyć w czasie.

8. Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby to teraz uczynić bardzo serdecznie zapraszamy, aby skontaktowali się z duszpasterzami parafii.

9. Zapraszam na pierwsze powakacyjne spotkanie Oazy i KSM-u w piątek o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w dawnym budynku agronomówki. Bardzo gorąco zachęcamy młodzież naszej parafii, która nie jest jeszcze w tej wspólnocie, by się odważyła i przyszła na to spotkanie. A jeśli komuś się spodoba, bardzo będziemy się cieszyć jeśli powiększy naszą wspólnotę.

10. W sobotę o godzinie 11.00 zapraszamy kandydatów, ministrantów i lektorów również na pierwszą powakacyjną zbiórkę. Zbiórka odbędzie się w kościele. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą powiększyć grono naszych ministrantów bardzo serdecznie zapraszamy.

11. W przyszłą niedzielę 6 września na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcimy plecaki i przybory szkolne uczniom klas I.

12. W przyszłą niedzielę Msza Święta w Kopalni o godz. 9.00.

13. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.