"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

Z życia parafii w Konopiskach

2018.01.06 Orszak Trzech Króli

PLAKAT2018

Zgodnie z planem - uroczysty Orszak się odbył. Poniżej krótka relacja fotograficzna dla wszystkich.

 

Czytaj więcej: 2018.01.06 Orszak Trzech Króli

2017.10.28 Bal Wszystkich Świętych

28 października 2017 w sali OSP Konopiska miał miejsce Bal Wszystkich Świętych.

2017 10 28 45

 W balu uczestniczyło około 90 dzieci przebranych za świętych. Kunszt przebrań oraz zabawy można podziwiać na załączonym filmie oraz zdjęciach.

 

 

 

2017.01.27 Kolędowanie

 W dniu 29.01.2017r. podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 w naszym kościele odbył się koncert uczniów Zespołu Szkół w Konopiskach. Tradycyjne polskie kolędy, które zostały wykonane przez Wiktorię Wojtaluk, Angelikę Knapczyk oraz Jakuba Morawca wprowadziły w Kościele przyjazną atmosferę.
Wiktoria zaśpiewała "Kołysankę dla Jezusa" oraz "Mario, czy ty wiesz?".
Angelika wykonała "Gdy się Chrystus rodzi" i " Gdy śliczna Panna".
Kuba zaśpiewał "Nie było miejsca" oraz "W żłobie leży".
Wokaliści zostali przygotowani przez Pana Stanisława Michalczyka, który w tym dniu akompaniował do stałych fragmentów mszy.


Jakub Morawiec

2017.01.24-27 Wyjazd na narty!

2017 01 24 27 09

24 stycznia 24 osobowa grupa młodzieży z parafialnego KSM-u i OAZY wraz z ks. Łukaszem wybrała się na kilkudniowy wyjazd zimowy do Zakopanego. Można to już nazwać tradycją ponieważ co roku w zimę wyjeżdżamy w góry, by spędzić ze sobą te kilka dni. Dobrze znanym busem droga minęła szybko i jeszcze przed południem mogliśmy się cieszyć górskim słońcem.

Zaraz po „rozlokowaniu" się w pokojach i smacznym obiedzie ruszyliśmy na stok. Dla niektórych z nas był to debiut na nartach, ale ku zaskoczeniu nauka jazdy szła całkiem dobrze. Kolejnego dnia przyszedł czas na nieco większą górkę, na której wszyscy mogli podszkolić technikę i podziwiać nasze piękne Tatry. Nie obyło się bez upadków i śmiesznych sytuacji, które utrzymywały nas w dobrym humorze. W tym dniu nie zabrakło również relaksu w aqua parku w Białce Tatrzańskiej, mogliśmy skorzystać z wszystkich atrakcji parku wodnego!

Kolejnego dnia przyszedł czas na odwiedzenie zakopiańskich Krupówek i szybkie zakupy. Jazdy również nie zabrakło. Tym razem na wszystkim nam znanym stoku „Suche", gdzie korzystaliśmy z pięknej pogody i doskonałych warunków do jazdy. Ostatni wieczór spędziliśmy w saniach ciągniętych przez konie podczas prawdziwego, górskiego kuligu! Trzymając pochodnie, w miłej atmosferze spędziliśmy ten magiczny czas. Następnego dnia, gdy opuściliśmy pokoje i pożegnaliśmy się z przemiłą właścicielką pensjonatu ruszyliśmy w drogę powrotną do Konopisk. Mimo dużego ruchu i korków szczęśliwie wróciliśmy do domów.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne ferie i kolejny wyjazd z naszym księdzem Łukaszem.

2017.01.06 Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli
Tego roku w naszej miejscowości miało miejsce - rzec można - historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy ulicami Konopisk przemaszerował Orszak Trzech Króli. Uczciliśmy to święto jak mogliśmy najlepiej. Pomimo obaw, że mroźny, zimowy dzień spowoduje niechęć do udziału w tej inicjatywie do kaplicy dotarło wiele osób. Wyruszyliśmy w drogę do kościoła uczcić Objawienie Pańskie radosnym pochodem.
Prowadziła nas gwiazda betlejmska oraz sztandary trzech dworów królewskich. Władcy dostojnie jechali bryczką, za nimi podążały dwory królewskie, dwór Heroda, Maryja z Józefem, aniołowie oraz wszyscy wierni. Każdy otrzymał śpiewnik oraz koronę i wraz z monarchami w rytm śpiewanych wspólnie kolęd szliśmy zanieść Nowonarodzonemu swoje dary. Każdy to co niósł w sercu; swoje troski smutki i radości, swój czas. Marsz uświetniła inscenizacją młodzież z Oazy i KSM-u.

PLAKATW rolach głównych wystąpili:
Sebastian Gorzelok - Król Afryki Baltazar 8
Emilian Baor - Król Azji Melchior 8
Jakub Nalewajka - Król Europy Kacper 8
Patrycja Cuglewska - Maryja
Patryk Musiał - Józef
Jakub Morawiec - Herod
Michał Cierpiał - Arcykapłan
Paweł Cuglewski - Dworzanin / poseł cezara Augusta
Michał Kuśmierski - doradca Heroda
Kornel Klecha - halabardzista
Marek Stanisz, Mateusz Turski, Maciej Badura - żołnierze
Agata Jończyk - diabeł
Piotr Cierpiał - gospodarz
Celina Urbańczyk - owieczka
Natalia Kleć, Estera Baor, Emilia Turska, Anna Fornalik, Agata Kędzia, Dominika Piotrowska, Natalia Małolepsza, Victoria Kozik, Aneta Będkowska, Magdalena Wilk, Karolina Janik - damy dworu / anioły
Julia Klecha, Natalia Musiał - konferansjerki
oraz w roli Bożej Dzieciny - Wojtuś

Niewiele uroczystości zostawia trwały ślad w naszej pamięci, ale zapamiętajmy, że w 2017 roku tak wspaniałe wydarzenie zostało zorganizowane przez ks. prefekta Łukasza Sakowskiego przy ogromnym wsparciu, ks. proboszcza Sławomira Kaczmarka po raz pierwszy.

Dziękujemy Panu wójtowi Jerzemu Żurek, że pomimo innych zobowiązań tego dnia nie odmówił patronantu nad uroczystością.

Dziękujemy straży, że zadbała o nasze bezpieczeństwo, dziękujemy rodzinom, które udostępniły swoje domy artystom.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wspaniałym wydarzeniu i liczymy na to, że wpisze się ono na stałe w naszą lokalną tradycję.

Młodzież Oazy i KSM